Теплиця – відмінний спосіб харчуватися свіжими овочами круглий рік, або ж організувати на цьому вельми прибутковий бізнес. Ось тільки її доведеться топити взимку, і тепла підлога для цього дуже навіть підходить. Сьогодні розбираємося, чим відрізняється влаштування теплої підлоги в теплиці і що включає в себе поняття «тепла підлога ціна за квадратний метр».
Тепла підлога в теплиці: актуальність застосування
Парник потребує опалення з середини жовтня по середину квітня. В цей час температура навколишнього середовища явно нижче комфортних для томатів, салату, огірків і перцю +20 ° C і вище. Отже, її потрібно примусово підвищувати . Є чотири можливих варіанти , як це зробити:
- рідинне опалення котлом в парі з радіаторами;
- рідинний обігрів системою підігріву підлоги;
- інфрачервоний електропідігрів;
- електричний повітряний обігрів (калорифери, термогармати, теплові завіси).
На практиці електрикою особливо не натопиш в силу значної вартості кВт / год електроенергії. Залишається газовий або твердопаливний обігрів. Головна перевага першого – стабільна подача палива, а другого – його дешевизна. Переваги та недоліки опалення радіаторами описані в іншій статті нашої рубрики. Тепер до теплих підлог.
Як розрахувати теплу підлогу?
В умовах тепличного господарства основні втрати тепла припадають на грунт (якщо мова не йде про організацію додаткового теплоізоляційного шару), і на купол. І, погодьтеся, логічним буде організувати обігрів саме від низу до верху, щоб опалювати як кореневища, так і крони рослин. І система підігріву підлоги на 100% відповідає цим вимогам.
Необхідна теплова потужність на 1 м² парника аналогічна умовам квартири – 50-100 Вт. Множимо цю величину на площу «тепличних угідь» – отримуємо орієнтовну потужність котла. Додаємо до неї + 30-50% (поправка на зимові холоди) і система обігріву готова «на папері». Тепер до реалізації.
У скільки обійдеться укладання теплої підлоги?
Система водяного підігріву підлоги в теплиці по простоті і дешевизні монтажу не може зрівнятися ні з одним з існуючих технологічних рішень. І ось чому:
- пластикові труби коштують менше, ніж електричний кабель, мат або плівка;
- основний теплоносій – вода, а це мінімальні економічні та екологічні наслідки при експлуатації або аварії;
- для організації ефективного обігріву не потрібно бетонна стяжка (мінімальні технологічні витрати);
- основна стаття витрат – метраж труби на м², вартість колектору і циркуляційного насосу.
- пристрій теплої підлоги в теплиці набагато простіше, ніж в квартирі або будинку;
- водяний обігрів – це самий бюджетний варіант і мінімальна шкоди для рослин при аварії;
- тепла підлога ціна за квадратний метр легко визначається, виходячи з метражу труб, вартості допоміжного обладнання та фурнітури.
Відзначимо також, що компанія Інсталсіс виконає роботи будь-якої складності по обладнанню теплиць. Один дзвінок і Ви отримаєте 100% працездатну систему.
Поделиться ссылкой